Katolicki Akademik dla studentów

O Akademiku

Akademik katolicki to miejsce dla młodego człowieka, który w atmosferze sprzyjającej rozwojowi duchowemu, chce w spokoju przeżyć czas studiów i nie zatracić wartości chrześcijańskich. Dlatego nasz Dom jest doskonałym miejscem dla studentów, którzy formowali się jako animatorzy katolickich Ruchów i Stowarzyszeń, ale nie tylko.

Misja

Dojrzałe i odpowiedzialne przeżywanie wolności.

Cennik i standard

W standardzie Akademika od października 2017 znajdują się pokoje 2-osobowe (z możliwością wynajmu dla jednej osoby) na 4 piętrach podzielonych ze względu na płeć.

Opłata od jednej osoby:

  • w pokoju 2-osobowym wynosi 324 zł brutto;
  • w pokoju 1-osobowym wynosi 594 zł brutto (16m2) lub 432 zł brutto (8m2).

Opłata zawiera: czynsz mieszkaniowy, prąd, wodę, Internet, środki czystości do łazienek, papier toaletowy. W ramach opłaty studenci mają dostęp do wspólnej kuchni i łazienek na piętrze, pralni i suszarni (studenci są odpowiedzialni za utrzymanie w nich porządku), sali gimnastycznej, siłowni, klubu studenta „Taboret”, garażu dla rowerów, parkingu, korzystania z rekolekcji organizowanych przez D.D. TABOR (konieczność wcześniejszej rejestracji).

Dodatkowo mieszkańcy Akademika mają możliwość korzystania z bufetu (śniadania, obiady, kolacja), oraz całodobowo z kaplicy domowej.

Wymagane dokumenty

W celu aplikacji do Akademika należy dostarczyć:

  1. Kwestionariusz zgłoszeniowy (pobierz).
  2. Opinię Proboszcza miejsca zamieszkania.
  3. Obustronne ksero dowodu osobistego oraz legitymacji studenckiej.
Regulamin Katolickiego Akademika dla studentów (pobierz)