Zaproszenie na Międzynarodowe Forum Młodych 2019

Forum Młodych 2019Nasi przyjaciele ze Wspólnoty Emmanuel zapraszają młodych do udziału w niesamowitym wydarzeniu!

Pokój z Tobą!
Przyjedź na Międzynarodowe Forum Młodych!

Kiedy, gdzie i dla kogo?

 • 14-19 lipca 2019
 • Częstochowa
 • dla młodych ludzi ze wszystkich krajów świata w wieku 16 – 30 lat

Skąd się wzięło Forum Młodych ?

 • Zaczęło się właśnie od 1991 roku, kiedy kilkaset młodych ludzi zebrało się w Altötting (Niemcy) w trakcie swojej drogi na Światowe Dni Młodzieży do Częstochowy. Od roku 1996 co roku spotykało się w tym bawarskim miasteczku coraz więcej osób, aby razem przeżywać wiarę i rozmawiać o Bogu. Organizatorem wszystkich wydarzeń była i nadal jest Wspólnota Emmanuel – katolicka wspólnota, która skupia w sobie ludzi różnych stanów: małżeństwa, osoby samotne, księży i osoby konsekrowane, którzy pragną żyć w radości, Adoracji,
  we współodczuwaniu z innymi i ewangelizacji.
  Z biegiem czasu zaczęło odbywać się w Altötting coraz więcej różnych spotkań: dla osób powyżej 30 lat, rodzin, dzieci, nastolatków i ciągle dla młodych.

  W Polsce pierwszy raz Wspólnota Emmanuel zorganizowała takie wakacyjne spotkanie w Wadowicach w 2000 roku przed Światowymi Dniami Młodych w Rzymie. Wtedy zebrało się 900 osób, by wspólnie przygotować się do spotkania z Papieżem. Przez kolejne 7 lat spotykaliśmy się w Wadowicach, a w roku lipcu 2008 w Niepokalanowie, a następnie w Warszawie na czuwaniu “Sydney w Warszawie”.
  W 2013 r. spotkanie młodych odbyło się w Częstochowie, równolegle do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Przybrało nazwę Rio in Częstochowa.

  Spotkanie w Częstochowie jest organizowane przez Wspólnotę Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowska.

Co to jest forum?

 • Nazwa „forum” pochodzi z języka łacińskiego i odpowiednikiem rynku, placu, na którym toczyło się życie publiczne w starożytności. Uczestnictwo w punktach programu w trakcie
  Forum Młodych jest zależne od waszych decyzji, możecie wybierać wydarzenia, w których chcecie wziąć udział. Będzie oczywiście także miejsce na czas wolny. Razem stworzymy coś pięknego, pełnego dynamizmu, różnorodności i energii, na kształt rzymskiego forum!

Więcej inofrmacji znajdziesz TU