Słowo ks. Daniela Drozda. W kruchości… +

Kochani!

Doświadczenie Boga, który kocha i troszczy się o każdego z nas, jest teraz tym, co daje nam nadzieję i uświadamia, że nie jesteśmy sami. Bliskość Boga nie oznacza, że mamy nie mówić o swoich potrzebach. Tak było podczas spotkania Jezusa z niewidomym Bartymeuszem. Jezus znając sytuację tego człowieka pyta go: Co chcesz, abym Ci uczynił? Niewidomy odpowiada: Żebym przejrzał. I stało się. Przejrzał. Teraz też Bóg wie o naszych troskach, o czasie pandemii, o ograniczeniach z tym związanych, trudnościach finansowych rożnych instytucji i obawach przed jutrem. Mimo to pyta: Co chcesz, abym Ci uczynił?

Powiem szczerze, czuje się być tak zapytanym teraz przez Pana Boga: Daniel, co chcesz, abym ci uczynił? I chociaż mam świadomość, że Bóg o tym doskonale wie, tak jak Jezus znał sytuację ślepca, to jednak odpowiadam Bogu: Żebyśmy przetrwali! Tego chcę. Żebyśmy przetrwali jako Dom Diecezjalny TABOR. A patrząc na wszystkie dzieła, jakie Bóg pozwolił, aby się tutaj dokonały przez te 7 lat, śmiem twierdzić, że On też tego chce!

Zatem, w kruchości i z wielką miłością, proszę Was o wsparcie finansowe! Jakakolwiek wpłata, w formie darowizny na konto TABORu, będzie dla nas odpowiedzią Boga: Chcę, trwajcie!

Niech Bóg będzie uwielbiony w Waszej hojności! Dziękuję!

ks. Daniel Drozd


P.s.

  • Planujemy od III niedzieli wielkanocnej transmitować Msze św. z Domu Diecezjalnego TABOR. Szczegóły transmisji znajdziecie na: www.tabor.rzeszow.pl
  • Pracujemy również nad tym by prowadzić rekolekcje on line, konkretnie z TABORu z klasycznym programem, rozpoczynając wieczorem, potem cały dzień i zakończyć w południe. Rożnica tylko taka, że zamiast siedzieć na auli w Taborze, będziecie przed ekranami swoich komputerów. Nic dzisiaj oryginalnego, aczkolwiek chcielibyśmy podtrzymać rytm tradycyjnych rekolekcji, przynajmniej co do programu, rozłożenia w czasie konferencji, modlitw. Szcegóły wkrótce równiez na www.tabor.rzeszow.pl

Katolickie Stowarzyszenie TABOR
ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów
KRS: 0000338176
NIP: 8133601895
Nr konta: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu oddział w Rzeszowie:
PL89 9096 0004 2012 0080 8938 0001
tytuł: darowizna na cele statutowe

SWIFT: POLUPLPR
Adres banku:
Bank Spółdzielczy w Jarosławiu
ul. Słowackiego 7
37-500 Jarosław
Polska